Który box wybrać dachowy czy kufrowy?

Podróżowanie samochodem w dalekie podróże wiąże się z większą ilością bagażu. Czasami okazuje się więc, że nasz bagażnik nie jest w stanie pomieścić wszystkich przedmiotów, które chcemy ze sobą zabrać. Rozwiązaniem na to jest box dachowy lub kufrowy. Który z nich wybrać?

Bezpieczne podróżowanie sprawia, że nie możemy ze sobą zabrać bagaży do wewnątrz samochodu. Nie tylko zmniejszyłyby one komfort pasażerów w trakcie podróży, ale również stanowiłyby realne zagrożenie podczas hamowania. Gdy zatem czujemy, że nasz bagaż nie zmieści się w bagażniku, warto wybrać kufer lub box.

Boxy dachowe. Charakterystyka

Boxy dachowe nazywane są również autoboxami. Są one montowane do belek bagażnika dachowego. Mają opływowy kształt, żeby nie stwarzać zagrożenia podczas jazdy,. Jednak należy mieć na uwadze, że dopuszczalne prędkości poruszania się z boxem określa producent. Przy przekroczeniu tej prędkości poprzez opór powietrza bagażnik oderwie się. Pojemność takiego bagażnika zależna jest oczywiście od jego wielkości i rodzaju. Zazwyczaj zwiększa przestrzeń bagażową od 90 nawet do 500 litrów.

Produkcją boxów dachowych zajmuje się altera, interpack, thule i wiele innych producentów rozpoznawalnych na świecie.

Wady i zalety

Boxy na dach nie blokują dostępu do bagażnika, za to trudniej zapakować do nich bagaż. Zwłaszcza gdy chodzi o niską osobę i bagażnik zamontowany na wysokim suwie.

Kufry – charakterystyka

Kufry są montowane na platformie przymocowanej do haka holowniczego. Jest zatem dużo łatwiej zwłaszcza dla niskich osób włożyć tam bagaż. Z kolei blokują nieco dostęp do samego bagażnika. Przez to, że są zamontowane z tyłu nie powodują zwiększenia oporu powietrza wobec tego nie zwiększają tak spalania jak ma to miejsce w przypadku autoboxów na dach.

Kufry. Wady i zalety

Zaletą kufrów jest łatwy dostęp do bagażu, utrudnieniem z kolei trudniejszy dostęp do bagażnika.

Autoboxy znajdziecie na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/boxy-dachowe

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>