WYNAJMOWANIE SAMOCHODU PODCZAS PODRÓŻY

Częste podróże środkami komunikacji publicznej, szczególnie te dalekobieżne nie pozwalają na dotarcie na miejsce docelowe. Nie tylko w Polsce ale w większości krajów dotarcie do miejsc oddalonych od miast jest zdecydowania utrudnione.

Gdy planujesz dalszą podróż

Podczas planowania wyjazdów na dalsze odległości, szczególnie w miejsca których nie znamy i nie wiemy jak dobrze jest rozwinięta infrastruktura oraz komunikacja publiczna. Będąc zmotoryzowanym w swoim miejscu zamieszkania a wyjeżdżając w zupełnie inne rejony polski, chociażby do Olsztyna lub Poznania należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu i poruszaniu się po okolicy.

Nie tylko hotele – zadbaj o swoją mobilność

Podobnie jak spontaniczne wyjazdy za granicę tak też i w przypadku wypadów weekendowych w Polsce coraz częściej w ramach podróży dokonujemy zakupu miejsca w hotelach oraz samodzielnego wynajmowania środków transportu.

Bardzo popularnym narzędziem do przemieszczania się na krótkie dystanse – szczególnie w dużych miastach są taksówki i ich konkurencje – firmy iCar oraz prywatni przewoźnicy korzystający z aplikacji UBER. Jednak korzystanie z pomocy przewoźników w dużej mierze wiąże się z kosztami.

Poza samymi kosztami pieniężnymi jesteś wciąż uzależniony w takim przypadku od kierowcy – czy to taksówki czy klienta aplikacji Uber.

Wypożyczenie samochodu osobowego na własny użytek może być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem z powodu większego komfortu korzystania z samochodu osobowego i możliwości jakie daje taka opcja. Również ceny przejazdu na większe odległości w porównaniu do taksówek są zdecydowanie niższe gdy wynajmiesz samochód.  Możecie się sami przekonać sprawdzając ofertę firmy Car For You z Olsztyna: Car For You - wypożyczalnia samochodów Olsztyn

Podróżowanie po okolicach dużych miast

Podczas wyjazdów za miasto na dalsze odległości często musimy decydować się na wybór środka transportu na miejsce docelowe. Na odległości większe niż 200-300 kilometrów i dłuższy pobyt na miejscu lepiej jest połączyć przejazd szybkim środkiem komunikacji publicznej – na przykład dojazd do Wrocławia przy udziale PKP Intercity będzie zdecydowanie bardziej korzystny cenowo i pod względem komfortu przejazdu z Olsztyna, Rzeszowa, Białegostoku – miast zdecydowanie odległych. W tym przypadku dojechanie do miasta pociągiem będzie lepszym rozwiązaniem. Jednak już samo poruszanie się po mieście i odwiedzanie atrakcji znajdujących się w okolicy bez posiadania własnego środka transportu będzie wiązać się ze stratą czasu i/lub przepłacaniu za usługi transportowe.

Między innymi samochód z wypożyczalni będzie tutaj zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z podmiejskich przewoźników i dostosowanie się do ich rozkładu jazdy.

Okolica Olsztyna posiada wiele atrakcji dla korzystających z wypożyczonych samochodów. Możliwość dojazdu za miasto umożliwia skorzystanie z wielu atrakcji oraz odwiedzeniu pięknych miejsc w okolicznych miastach Wrocławiu i Poznaniu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>