Na co zwrócić uwagę kupując maty do bagażnika?

Wszystkim zależy na tym, aby utrzymać porządek w samochodzie jak najmniejszym kosztem naszego czasu. Istnieją wszelkie rozwiązania, które mają nam ułatwić sprawę. Wśród nich są właśnie maty do bagażnika. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując ten typ akcesorium.

Na to zwróć uwagę jak chcesz kupić matę!

Akcesoriów typu maty do bagażnika w sklepach znajdziemy wiele. Jednakże nie każda pierwsze lesza mata sprawdzi się i w naszym samochodzie. Na co zatem powinniśmy zwracać uwagę? Otóż, na 3 najważniejsze kwestie takie jak:

  • rozmiar,
  • materiał,
  • konstrukcja.

 

Rozmiar maty do bagażnika

Rozmiar maty istotny jest z uwagi na dopasowanie do kształtu oraz rozmiaru naszego bagażnika. Na szczęście sprzedawcy wymieniają zazwyczaj w specyfikacji produktu modele i marki samochodów, do których dany model jest odpowiedni. Niewłaściwy rozmiar może sprawić, że mata nie będzie dobrze przylegać, przez co nie będzie ona spełniała swojej zasadniczej funkcji. Jednakże zawsze mimo zapewnień sprzedawców warto zmierzyć wymiary swojego bagażnika i porównać to z wielkością maty. Maty możesz znaleźć m.in. na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/akcesoria/maty-do-bagaznika

Materiał maty

Materiał, z którego ktoś wytworzył matę musi być wodoodporny. Głównie tworzy się je z gumy i jej syntetycznego odpowiednika pochodzenia ropopochodnego (czyli czegoś co określamy mianem plastiku). Nieodporny materiał sprawi, że zabrudzenia w tym wylane płyny będą przesiąkały i brudziły tapicerkę.

Budowa maty

Każda mata jest inaczej stworzona. Kupując warto zwrócić uwagę czy brzegi są podniesione i na jaką wysokość. Zbyt niskie brzegi lub ich brak sprawią, że mata nie będzie odpowiednio izolowała rozlanych płynów od tapicerki samochodu i pod wpływem jazdy plama zacznie się przemieszczać, spłynie a następnie wsiąknie w tapicerkę, czego przecież nikt z nas nie chce.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>