Turbosprężarka – najczęstsze błędy w użytkowaniu

silnik z uszczelką do turbo

Silnik z turbodoładowaniem choć coraz popularniejszy, to dla wielu osób stanowi wielki problem w aspekcie użytkowania samochodu. Jak należy obchodzić się z takim sprzętem, aby służył nam jak najdłużej? Jakie błędy najczęściej są popełniane? Odpowiemy na te pytania w niniejszym materiale. Zapraszamy do lektury!

Odpowiednia eksploatacja turbosprężarki

Turbina – jak każdy inny sprzęt – ulega zużyciu. To od nas jednak zależy, jak długo będzie trwała jej eksploatacja. Wystarczy umiejętne obchodzenie się z turbosprężarką, aby znacząco wydłużyć jej żywotność. Warto mieć na uwadze, że koszty naprawy turbosprężarki są naprawdę wysokie, a kupno nowej to wydatek nawet do kilkunastu tysięcy. Dlatego też decydując się za posiadanie silnika z turbodoładowaniem koniecznie trzeba nauczyć się jego prawidłowej eksploatacji. Chyba, że stać nas na wydanie sporej sumy pieniędzy co kilka miesięcy. Prawidłowo działająca turbosprężarka gwarantuje pokonanie nawet 400 tysięcy kilometrów! Zatem chyba jest o co walczyć, prawda?

Naucz się dbać o turbosprężarkę

Zainwestuj w dobrej jakości olej syntetyczny i przede wszystkim – podczas pierwszych kilku kilometrów zadbaj o spokojne tempo jazdy. Pozwoli to odpowiednio rozsmarować olej po wszystkich niezbędnych elementach turbosprężarki. Dodatkowo olej zyska czas na odpowiednie rozgrzanie, a tym samym zabezpieczenie sprzętu i uniknięcie niebezpiecznego tarcia silnika. Podobnie sytuacja wygląda podczas wyłączaniu silnika, które nie powinno nastąpić gwałtownie.

Inną niezwykle ważną, choć wydawałoby się trywialną kwestią, jest dbanie o czystość turbosprężarki. Aby uniknąć przedostania się do wnętrza zanieczyszczeń należy pamiętać o regularnych wymianach filtrów. Ponadto należy pamiętać o regularnych przeglądach i ewentualnej regeneracji sprzętu. Taka prosta czynność, a naprawdę wpływa na tak wiele!

Uszczelki do turbosprężarek 

Niezwykle ważną kwestią jest również zapewnienie turbinie odpowiedniej szczelności. Tylko uszczelka w dobrym stanie będzie w stanie zabezpieczyć przed wyciekiem oleju z turbiny. Dlatego też należy dbać o uszczelki do turbosprężarek oraz o ich regularną wymianę. Uszkodzone uszczelki nie będą spełniać swojej roli, co może doprowadzić do uszkodzenia turbiny. Uszczelki do turbo znajdziecie w sklepie http://www.admet.com.pl/

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>