Jak prawidłowo zabezpieczyć przewożony załadunek?

Niezależnie od tego, czy chcemy przetransportować załadunek na lawecie, naczepie czy przyczepie samochodowej zawsze musimy mieć na uwadze to, aby prawidłowo go zabezpieczyć. Jak to właściwie wygląda w praktyce? Kilka wskazówek poniżej.

Inwestycja w pasy transportowe

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że każdy załadunek, czy to małego, czy dużego gabarytu należy odpowiednio zabezpieczyć. Nie wystarczy jedynie załadować przewożony towar na przyczepę. Tutaj niezbędne okazują się być pasy transportowe, które skutecznie zabezpieczą załadunek przed przemieszczaniem w trakcie przewozu. Jeśli chodzi o pasy transportowe do wyboru mamy zapinane na klamrę, pasy z napinaczem, pasy ściągające.

Dodatkowe akcesoria zabezpieczające załadunek

Chcąc przewieźć wielkogabarytowy załadunek należy zainwestować nie tylko w pasy transportowe, ale dodatkowe akcesoria. Przydatna okazuje się być plandeka, która to jest w stanie uchronić ładunek przewożony w trudnych warunkach (w deszczu lub śniegu). Burty do przyczepki będą równie przydatnym akcesorium. Szczególnie jeśli mamy w planie przewóz wielkogabarytowych ładunków. Burty do przyczepki pozwalają zwiększyć gabaryt przyczepy. Można ją skutecznie „podwyższyć” dzięki metalowej ramie, którą montuje się na przyczepę. Przykładowe burty do przyczepki można sprawdzić w ofercie sklepu NA HAKU https://www.na-haku.eu/category/zamki-zawiasy-zawiasy-burtowe

Odpowiednie rozmieszczenie ładunku

Kierowca jest odpowiedzialny za to, aby prawidłowo rozmieścić przewożony ładunek. Musi wziąć pod uwagę poszczególne przewożone gabaryty i ułożyć je odpowiednio na przyczepie/lawecie. Jeśli to konieczne niektóre załadunki należy przypiąć pasami transportowymi lub zapakować do paczek i odpowiednio je poukładać. Przy organizacji transportu należy pamiętać również o tym, aby pojazd nie był przeładowany. Waga załadunku musi być dopilnowana przeładowanie przyczepy samochodowej może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>