Kształtki elektrooporowe – niezawodne połączenia rur

Kształtki to ważny element każdej instalacji wodociągowej, ściekowej oraz gazowej. Służą one do połączenia rur o różnych średnicach i kształtach. Decydując się na wybranie odpowiednich kształtek, można zapewnić bezpieczeństwo i trwałość całej instalacji. W artykule omówimy znaczenie i zastosowanie w przypadku kształtek elektrooporowych.

Kształtki elektrooporowe

Kształtki elektrooporowe to innowacyjne produkty, które mogą być wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Zapewniają one trwałe i bezpieczne połączenia rur, dlatego są często używane jako alternatywa dla tradycyjnych metod zgrzewania. W tym artykule omówimy dostępne w ofercie firmy AGRU rodzaje kształtek elektrooporowych oraz ich zastosowanie w gazownictwie, wodociągach, sieciach kanalizacyjnych oraz instalacjach przemysłowych.

Kształtki elektrooporowe z PE

Kształtki elektrooporowe z PE 100-RC są wytwarzane wyłącznie z wysokiej jakości tworzywa PE 100 w całkowicie zautomatyzowanym procesie, który zapewnia optymalne właściwości podczas montażu instalacji i jej użytkowania. Jedenowarstwowa budowa pozwala na jednostopniowe dogrzanie kształtek w procesie zgrzewania. Kształtki AGRU wyprodukowane z drutem oporowym zatopionym w tworzywie zapewniają optymalne właściwości zarówno podczas montażu instalacji, jak i jej eksploatacji.

Mufy elektrooporowe

Mufy elektrooporowe są rodzajem złącza łączącego, które służą do połączenia rur. Mufy elektrooporowe o średnicy 500 mm można zgrzewać bez zbędnego wyposażenia i są one w stanie zamknąć nawet duże szczeliny dzięki wysokim właściwościom skurczowym.

Podsumowując, kształtki elektrooporowe są niezawodnym produktem wykorzystywanym do tworzenia trwałych i szczelnych połączeń rur i kształtek. Dostępne są w wielu rodzajach, w tym PE 80, PE 100, PE 100-RC, PE-Xa. Wysoka jakość produktu jest gwarantowana przez firmę AGRU, która produkuje je na najnowocześniejszych, w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Więcej informacji na temat dostępnych kształtek elektrooporowych można znaleźć na stronie https://www.agru-frank.pl/produkty/ksztaltki-i-rury-agruline-pe-100rc/ksztaltki-pe-elektrooporowe-15.html/.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>